skolo

Македонија

Учениците се враќаат на настава, во оваа учебна година првпат ќе имаат и пролетен распуст

А1он
За над 200 илјади основци и средношколци денеска почнува учебната 2023/2024 година која, со одлука на Владата, првпат ќе заврши на 17-ти наместо на 10
Uncategorized

ВИДЕО: Teпaчка на наставник и ученик за мобилен телефон

А1он
На социјалните мрежи е објавена снимката од инцидентот што се случи во понеделникот во Техничкото, технолошкото и земјоделското училиште во Смедерево, Србија. Откако наставникот се
Македонија

Деца од Македонија веќе зеле по 30 евра да учат бугарски, планот е јазикот да влезе во секој македонски дом

Орце Костов
Седум деца од Македонија веќе неколку дена го изучуваат бугарскиот јазик и за тоа добиваат награда од 30 евра месечно. Децата учат бугарски јазик, литература