puc

Видео Македонија

(ВИДЕО) Орав: Случајот Заев-голем тест за државните институции

А1он
Шефот на делегацијата на ЕУ во земјава, Аиво Орав, во седиштето на СДСМ се сретна со претседателот Зоран Заев. Орав по средбата изјави дека лидерот
Македонија

ЛП: Власта е главен креатор на кризата во Македонија

А1он
„Со саботното излагање за наводниот пуч, премиерот направи значаен чекор кон заострувањето и продлабочувањето на политичката криза во Македонија. Оваа криза ги исцрпува политичките ресурси на државата
Македонија

„Солидарност“: Објавувањето на доказ за корумпираност е граѓанска должност, а не кривично дело

А1он
Левичарското двиѓење „Солидарност“ со голема загриженост ги следи последните случувања на македонската политичка сцена поврзани со случајот „Пуч“. „Ние сметаме дека објавувањето на евентуални докази
Свет

Русија повикува на темелна истрага за случајот „Пуч“ во интерес на стабилноста и безбедноста

А1он
Руското министерство за надворешни работи очекува случајот „Пуч“ да биде предмет на темелна истрага во интерес на стабилноста и на безбедноста во Македонија. „Ги повикуваме