proteruvanje

Македонија

Османи: Протерувањето на дипломатот од Русија е неоправдано

А1он
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи смета дека одлуката за протерување на македонскиот дипломат од амбасадата во Москва е неоснована одлука која ќе влијае негативно
Магазин

Русија протера македонски дипломат од амбасадата во Москва

А1он
Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Македонија во Москва за персона нон грата како одговор за протерувањето на руски дипломат од земјава, соопшти руското