prostitucija

Македонија

Странски државјанки работеле како келнерки и танчерки во Тетово

А1он
Министерството за внатрешни работи во акциска контрола откри странски државјанки кои работеле како танчерки и келнерки во угостителски објекти во Тетово. Полицијата денеска соопшти дека
Свет

Руска партија бара легализацијата на проституцијата

А1он
 Руската партија „Вистинскo дело“, соопшти денеска дека во својата платформа разгледува и за легализацијата на проституцијата, ако јавноста се согласува. – Сакаме да го свртиме
Македонија

Во Охрид откриена организирана група во вршење на проституција

А1он
Во добро организирана акција, синоќа Секторот за внатрешни работи Охрид, откри организирана група во вршење на проституција и пронајде околу 3 килограми опојна дрога марихуана.