privatni bolnici

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи и рефундирање на парите за граѓаните што морале да се лекуваат во приватна болница

А1он
ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи дополнување на Законот за здравствена заштита, со кое ќе се предвиди рефундирање на разликата во цената помеѓу приватното и државното здравство на
Македонија

Коциќ: Со законски измени ги ограничуваме трошоците за лекување од ковид во приватните болници

А1он
Владата предводена од СДСМ ги утврди измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита. Со измените се предлага цените во приватните болници да бидат изедначени
Македонија

Владата ги усвои регулираните цени за лекување на ковид пациенти во приватните болници

А1он
Владата ги усвои измените на Законот за здравствена заштита со кои ќе се регулираат цените во приватните болници за хоспитализација на болните од Ковид-19. Измените,
Македонија

Филипче се сретна со газдите на приватните болници, во недела ќе се знае како државата ќе ги користи нивните ресурси

А1он
Министерот за здравство Венко Филипче попладнево оствари работен состанок со сопствениците на приватните болници „Жан Митрев“, „Систина“ и „Ремедика“. Како што информираат од Министерството, разговорите