premiera

Култура

„На отворено море“ утревечер премиерно на сцената на штипскиот Народен театар

А1он
На отворено море“ е новата театарска претстава на штипскиот Народен театар, којашто утревечер во 20 часот ќе биде премиерно изведена. Претставата е во режија на
Култура

(Видео) Јолевски: Претставата „Бесачи“ ги портретира корупцијата и насилството

Васко Маглешов
Следната недела, на 24 септември, во МНТ ќе се одржи премиерата на претставата „Бесачи“ од британско-ирскиот автор Мартин Мекдонa, во режија на бугарскиот режисер, Јавор
Магазин

Холивуд одбележува 80 години од премиерата на „Однесено со виорот“

Холивуд одлучи свечено да ја одбележи 80-годишнината од премиерата на оскаровскиот филм „Однесено со виорот“, кој на 28 февруари ќе се прикажува во сите градови низ