posta

Македонија

По пожарот, нормализирана работата на сите шалтери на Македонска пошта

А1он
Сите шалтери на Македонска пошта низ државата од претпладневните часови работат нормално и со полн капацитет. Македонска пошта а.д Скопје соопшти дека по завчерашниот пожар во главната
Македонија

Алити: Штетите во пожарот во зградата на АД „Македонска пошта“ се минимални

А1он
Штетите од вчерашниот пожар во главната зграда на АД „Македонска пошта“ – Скопје се минимални бидејќи не е оштетена сервер салата ниту архивата. Оштетени се
Македонија

Едно лице хоспитализирано поради гушење од чад во пожарот во Македонски пошти

А1он
Едно лице е пренесено во Клиниката за хирушки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје, поради гушење од чад во пожарот што попладнето избувна во главната
Македонија

ВИДЕО: Пожар во зградата на Македонски Пошти во центарот на Скопје

А1он
Пред околу половина час се запали зградата на Македонски Пошти во центарот на градот. Летаат запалени предмети на сите страни. Приодот кон Поштата е блокиран.
Македонија

Граѓаните незадоволни од поштенските услуги

А1он
Граѓаните забележуваат на брзината на достава на поштенските пратки. Главно ги користат брзата пошта и експрес доставата на новите оператори, покажува истражувањето за задоволството на