По пожарот, нормализирана работата на сите шалтери на Македонска пошта

Од:

Сите шалтери на Македонска пошта низ државата од претпладневните часови работат нормално и со полн капацитет.

Македонска пошта а.д Скопје соопшти дека по завчерашниот пожар во главната управна зграда во Скопје, раководството презема активности за нормално функционирање на сите активности на институцијата.

Би можело да ве интересира

„Еко Логистик Сервис“ е лидер во сите категории за национална брза пошта за 2022 година

Орце Костов

Синдикатот на Пошта бара итна средба со Владата, во спротивно ќе организира протести и штрајкови

Синдикатот на Македонска пошта бара да се стопира вработувањето на 31 административен службеник

Колапс во „Пошта“: Одете си, не знам кога да дојдете по пратката, системот е паднат

Маја Илиевска-Пачемска

Протестот во националната Пошта ставен во мирување, постигнат е договор за платите

Повисоки плати за вработените во Пошта од јуни и август, понудено е решение за прекин на штрајкот

Ана Ололовска