Македонска пошта ќе функционира од Пошта два

Од:

Управниот одбор на Македонски пошти вечерва на вонредна седница ќе одлучува од каде ќе се управува со претпријатието до санирањето на штетата во главната зграда во која денеска избувна пожар.

Според директорот на Македонски пошти Рафиз Алити, на седницата ќе се разговара и за последиците од пожарот.

Тој посочи дека поштата нормално ќе работи.

Управата на Македонски пошти ќе функционира во објектот на Пошта 2, лоциран кај новата Железничка станица.

Би можело да ве интересира

„Еко Логистик Сервис“ е лидер во сите категории за национална брза пошта за 2022 година

Орце Костов

Синдикатот на Пошта бара итна средба со Владата, во спротивно ќе организира протести и штрајкови

Синдикатот на Македонска пошта бара да се стопира вработувањето на 31 административен службеник

Колапс во „Пошта“: Одете си, не знам кога да дојдете по пратката, системот е паднат

Маја Илиевска-Пачемска

Протестот во националната Пошта ставен во мирување, постигнат е договор за платите

Повисоки плати за вработените во Пошта од јуни и август, понудено е решение за прекин на штрајкот

Ана Ололовска