Едно лице хоспитализирано поради гушење од чад во пожарот во Македонски пошти

Од:

Едно лице е пренесено во Клиниката за хирушки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје, поради гушење од чад во пожарот што попладнето избувна во главната зграда на Македонски пошти.

Директорката на Клиниката, Јасмина Чабуковска за МИА изјави дека лицето е во стабилна здравствена состојба и оти во моментов е на опсервација.

Според првичните информации, пожарот избувнал во сервер салите во Македонски пошти.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Горан Наумовски

„Еко Логистик Сервис“ е лидер во сите категории за национална брза пошта за 2022 година

Орце Костов

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Трагедија во Турција: Изгоре жена која беше на одмор, пожарот избувна среде ноќ, не успеа да побегне