poplava

Свет

Најмалку 55 загинати во поплави во Мозамбик

А1он
Поплавите во Мозамбик, предизвикани од поројни дождови, однеле најмалку 55 животи, соопштија денеска ОН. Поради водната стихија во северните и централните делови од земјата раселени