policiski cas

Македонија

Полицискиот час се скратува, поголеми забрани за движење кај лицата до 18 и над 67 години

А1он
Владата реши да се забрани движењето на младите до 18 години од 21 до 12 часот, а на постарите од 67 години од 11 до
Македонија

Десет граѓани уапсени и над 70 опоменати за време на полицискиот час

Кристијан Ландов
За време на полицискиот час уапсени се десет лица кои МВР ќе ги гони за непочитување на рестрикцијата на движење воведена од Владата, дознава „А1он“.
Македонија

ВИДЕО: Улиците, кејот, чаршијата се празни, полициски час во Охрид

Се испразнија улиците во Охрид со воведувањето на полициски час. Полициски патроли низ улиците контролираат дали се почитува задолжителната мерка на Владата која за првпат
Македонија

Петровска од Арачиново: Да ги почитуваме препораките за побрзо да се вратиме на нормалниот живот

Кристијан Ландов
Безбедносен пункт на полицијата и Армијата има и на влезот во Арачиново со цел ограничување на движењето, контрола и превенција доколку не се почитува рестрикцијата
Македонија

Чулев: Останете дома, спасете живот!

А1он
Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев на својот профил на „Фејсбук“ напиша дека е на терен по скопските улици за време на полицискиот час. „Вечерва
Македонија

(ВИДЕО) Спасовски и Петровска во Чаир за полицискиот час: Ништо не е исто, почитувајте ја забраната за движење

Кристијан Ландов
Премиерот Оливер Спасовски заедно со техничката заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, го посетија контролниот пункт на МВР во Чаир. Двајцата се уверија дека е
Видео Македонија

ВИДЕО: Почна полицискиот час во целата држава

Мери Јордановска
Пред половина час во почна полицискиот час во државата, со кој не е дозволено движење од 21 до 6 часот. На улиците има голем број
Видео Македонија

(ВИДЕО) Полициски час: За првпат во историјата на државата се воведува забрана за движење по улиците

Мери Јордановска
„Објавувам дека Владата донесе одлука за уште една мерка што за првпат во историјата се воведува на територијата на целата земја. Владата донесе наjрадикални меркa