pilot

Регион

Поради пијан пилот летот Тирана-Милано одложен пет часа

А1он
Несекојдневен настан е регистриран синоќа на Меѓународниот аеродром во Тирана. Полетувањето на авион кон аеродромот „Малпенса“ во Милано е одложен за дури пет часа поради