ohrid

Македонија

Седуммина во трка за кандидат на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид

А1он
Почна внатрепартиската битка во ВМРО-ДПМНЕ за кандидат на владеачката партија за градоначалник на Охрид. Кој ќе му се спротистави на актуелниот градоначалник Александар Петрески од
Македонија

Бугарија незадоволна од пресудата за бродската несреќа

А1он
Бугарскиот амбасадор во Македонија, Иван Петков изрази незадоволство од пресудата за бродската несреќа кога пред точно три години во водите на Охридското езеро, загинаа 15
Македонија

Петрески: Славија и „Сахара Груп“ имаат потпишано преддоговор за продажба, но хотелот се уште не е продаден

А1он
„Хотел „Славија“ и „Сахара Груп“ на индискиот милијардер Субрата Рој имаат потпишано преддоговор за продажба на хотелот“, рече за А1 градоначалникот на Охрид , Александар
Македонија

Мизо: Хотелот Славија не е продаден на Субрата Рој, сите контакти со „Сахара груп“ одат преку мене

А1он
Директорот на Агенцијата за индустриски и развојни зони, Виктор Мизо за А1 телефонски од Канада каде во моментов се наоѓа негира дека охридскиот хотел Славија
Македонија

Три години од несреќата во Охрид: Благодарници за двете српски лекарки

А1он
Охрид утре одбележува три години од бродската несреќа, кога загинаа 15 бугарски туристи. На двете лекарки од Србија, кои летувајки во Охрид случајно се најдоа
Македонија

Петрески: Зошто не се плаќаат придонеси за вработените во ЕМО?

А1он
Општина Охрид бара ВМРО-ДПМНЕ да објасни колку плата земаат волонтерите по охридските болници. „Со наближувањето на локалните избори , се поголем е стравот во ОК
Македонија

За 24 часа два пати демолиран автомобилот на уредникот на ОхридСкај

А1он
На два пати, за само 24часа,возилото на Сашо Денесовски, главниот и одговорен уредник на порталот Охри Скај, е демолирано, објави редакцијата на порталот. На 29-ти
Економија

Индискиот милијардер Рој купува хотел во Охрид

А1он
Индискиот милијардер Субрата Рој купува хотел во Охрид дознава А1. Според наши извори, Индиецот и неговата „Сахара груп“ биле во преговори со три познати охридски