nlb

Економија

Со НЛБ ден започна месецот на штедење во НЛБ Банка АД Скопје

А1он
Од 25-ти Септември, со организација на традиционалниот НЛБ Ден, започна  месецот на штедење во НЛБ Банка, оваа година на тема „Штедење и безбедност во сообраќајот“. Веќе 7 – ма
Економија

„НЛБ банка“ воведе најсовремен начин на плаќање – NLB Pay мобилен паричник

А1он
„НЛБ банка“ денеска ја промовира новата услуга, NLB Pay мобилен паричник, која овозможува бесконтактно плаќање на продажните места преку мобилен телефон. NLB Pay е уште
Видео Македонија

(ВИДЕО) Пешевски: Казната за грабежот е превисока, ќе поднесеме жалба до Апелација

А1он
Одбраната секако очекуваше високи казни, но не во оваа мера. Постојат повисоки судови, ќе поднесеме жалба на оваа пресуда затоа што сметаме дека казните се
Видео Македонија

ВИДЕО: Девет години затвор за првообвинетиот во грабежот на НЛБ банка

А1он
Вкупно 20 години казна затвор за обвинетите во грабежот на НЛБ банка. Првообвинетиот во случајот, Бобан Смилевски доби 9 години и 2 месеци затвор за
Македонија

Пресуда за грабежот во „Тутунска банка”

А1он
Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да биде соопштена пресудата на обвинетите за грабежот во „Тутунска банка”. Скопското Јавно обвинителство на рочиште што се