(ВИДЕО) Пешевски: Казната за грабежот е превисока, ќе поднесеме жалба до Апелација

Од:

Одбраната секако очекуваше високи казни, но не во оваа мера. Постојат повисоки судови, ќе поднесеме жалба на оваа пресуда затоа што сметаме дека казните се превисоки, рече адвокатот на обвинетите за грабежот на НЛБ банка, Драган Пешевски, по донесување на пресудата за случајот каде обвинетите добија вкупно 20 години затвор.

dobivaj vesti na viber

– Барам од судот овој случај да го третира како и сите други случаи посебно ова дело, тешка кражба. Во 90% од случаите предметите не се вратени, па тоа не е сметано како отежителна околност во овие размери, рече Пешевски.

Би можело да ве интересира

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Двајца битолчани краделе бакарни цевки во струшката „Специјална болница за нефрологија“

Скопјанец затекнал крадец во неговиот дом, на крадецот му испаднал дел од украдените предмети

Горан Наумовски

Банкарски службеник од Тетово украл 10.000 евра од туѓа сметка

Горан Наумовски

Приведен крадец од Тетово, пронајдени украдени мотоцикли

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крадец нападна жена во Нов Белград, и го скрши забот и го искина накитот