nimic

Македонија

Нимиц на средба со премиерот Заев

А1он
Специјалниот претставник на Обединетите Нации во разговорите меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц денеска ќе се сретне со премиерот Зоран Заев. Нимиц е во неколкудневна
Македонија

Попладне средба Иванов – Нимиц

А1он
Специјалниот претставник на Обединетите Нации во разговорите меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц денеска попладне (17:15) ќе има средба со Ѓорге Иванов, соопшти Кабинетот на
Македонија

Нимиц доаѓа во Скопје до крајот на неделава

А1он
Специјалниот претставник на Обединетите нации и медијатор за разликите за името меѓу Македонија и Грција, Метју Нимиц до крајот на работнава недела доаѓа во Скопје,