naum stoilkovski

Македонија

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара истрага за легализирање непостоечки објект за канабис од лица блиски на Заев

А1он
„Постојат сериозни сомнежи дека функционери на СДСМ, екс пратеници, градоначалник, советници, општински моќници, на чело со Зоран Заев се дел од злосторничко здружување кое на
Македонија

Ивица Коневски поднесе тужба против портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски

А1он
„Денеска поднесов тужба за клевета против портпаролот на Христијан Мицкоски, Наум Стоилковски, кој е финансиран од партијата да шири лаги во интерес на неговиот шеф,“
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: По три дена одговор нема-чии се тие странските служби и за кои цели следат и фотографираат 

А1он
Оливер Спасовски кој што е на чело на МВР нема се уште одговор, дали државата е безбедна или ја шетаат странски служби,три дена поминаа, а
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Јавноста мора да знае дали државата е безбедна

А1он
Јавноста мора да знае, дали државата е безбедна, дали Стево Пендаровски е безбеден, дали е следен од странски служби, кои се тие странски служби за
Македонија

СДСМ: Граѓаните го отфрлаат груевизмот присутен во ВМРО ДПМНЕ

А1он
„Матрицата на груевизмот, што 11 години ги осиромашуваше граѓаните, а државата ја држеше во изолација и неизвесност, се уште е силно присутна во ВМРО-ДПМНЕ. Тоа
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Граѓаните на избори ќе го уништат заевизмот

А1он
Власта губи и затоа е во паника, заедничкиот кандидат на СДСМ и ДУИ е последица на заевизмот, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, како одговор
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Кого крие Јовески, зошто не се постапува по пријавата за изборен поткуп

А1он
„Кого крие и што крие Републичкиот jавен обвинител, Љубомир Јовески повеќе од пет месеци?Зошто не се постапува во врска со изборниот грабеж? ВМРО-ДПМНЕ има поднесено
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски:  Се уште нема никаква реакција од власта по обидот за линч врз поранешни функционери од ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Се уште нема никаква реакција од власта по обидот за линч врз поранешни функционери од ВМРО-ДПМНЕ. Се уште нема ништо од истрагата, нема ништо од
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Заев ја обвини Унгарија за киднапирање на македонски граѓанин

А1он
Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја