Стоилковски: Молкот од Оливер Спасовски е потврда за шурувањето со криминалци

Од:

Меѓународни извештаи потврдуваат дека нема јасна линија помеѓу криминалот и институциите што треба да се борат со криминалот, што потврдува дека институциите во Македонија шуруваат со криминалот. Оливер Спасовски две недели се крие зад флоскули и не одговара на едноставни прашања коишто го потврдуваат ова шурување рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

-Дали и кога е направен претрес и дали е одземено автоматското оружје во куќа во Ласкарци близу Скопје, кај близок на Сашо Тасевски директор на БЈБ, за што е објавено и видео од пукање? Дали и зошто комисија составена од Оливер Спасовски водена од негов пулен Музафер Каришиќ, издала дозвола за оружје на лице наведено во првите пет за полициска проверка и претрес од листата Безбеден град? Дали и зошто на листата составена од имиња безбедносен ризик во Скопје се лица од криминалните групи Дуќанџик, Грчец и Бундес, а нема членови на криминалните групи Беланоца, Кондово, Барон? Дали и зошто на листата за проверка нема повратници доброволци од војните во Сирија и Ирак праша Стоилковски.

Тој вели дека молкот од Оливер Спасовски е потврда за шурувањето со криминалци.

Би можело да ве интересира

Нема промена на уставот под бугарски диктат – пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не го менува ставот

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Панова: На граѓаните им е преку глава од криминалот, корупцијата и заробените институции од владата на СДС и ДУИ, бараат избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Љутков: Граѓаните во општина Петровец разочарани од централната власт

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со Мицкоски, дајте му го

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ се зрели за во опозиција, но се плашат дали и како ќе преживеат после заминувањето од 20-годишната власт

Ана Ололовска