nadrilekar

Македонија

Прилепчанка глумела бајачка во Дебар, зела златен накит и не го вратила

А1он
37-годишна измамничка од Прилеп се претставила како бајачка пред жена во Дебар, која успеала да ја убеди да ѝ даде златен накит. Накитот требало да
Македонија

Жена од Карпош наседнала на измама од бајач, ја убедил дека ќе ѝ го закопа златото во дворот

А1он
Бајач, и тоа лажен, успеал да прелаже жена од скопската населба Карпош, која ја убедил да му даде златен накит, којшто требало да го закопа
Регион

Уапсен 23-годишен масер што се претставувал како хирург и унаказил жени со пластични операции

А1он
23-годишен масер од Батајница кај Белград, кој со години држел „елитна“ ординација за пластична хирургија во српскиот главен град, е уапсен по неколкунеделна полициска потрага,
Македонија

Пријава за надрилекар од Неготино – продавал лекови и креми за 6.000 денари

А1он
Неготинската полиција поднесе кривична пријава против 46-годишниот З.Ѓ. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“. „Со намера да прибави противправна имотна корист,