mvr

Македонија

МВР и ФИНКИ ќе потпишат Меморандум за соработка

А1он
Меморандумот за соработка меѓу Министерството за внатрешни работи и Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство(ФИНКИ) ќе биде потпишан во понеделник. Меморандумот во просториите на
Македонија

Јанкулоска додели благодарници на четворица хумани полицајци

А1он
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска додели благодарници на четворицата полициски службеници кои во изминатите денови со својата хуманост и пожртвуваност спасија од сигурна
Македонија

Јанкулоска во посета на полициската станица во Арачиново

А1он
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска во рамки на редовните активности денеска ќе ја посети полициската станица во село Арачиново. За време на посетата Јанкулоска
Македонија

Јанкуловска: МВР не се откажува од истрагата за атентатот на Глигоров

А1он
Седумнаесет години од атентатот врз поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров, Министерството за внатрешни работи сè уште не ги открило извршителите и причините за атентатот.
Македонија

Двајца дебaрчани изработувале, чувале и тргувале оружје

А1он
Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар, до Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе кривична пријава против 25-годишниот Ф.Б. и неговиот 26-годишен брат Г. Б. од
Македонија

Американец се обидел да изнесе од Македонија 262 артефакти

А1он
Царинските службеници од скопскиот аеродром „Александар Велики” во петокот спречија обид од земјата да бидат изнесени дури 262 вредни археолошки предмети. При рентгенска контрола на