mosh

Македонија

Казни од 13.000 евра за Интермецо и за Мош за прегласна музика

А1он
Општина Центар извршила контроли на бучавата од угосителскиот објекти на нејзината територија и казнети се угостителскитое објекти Интермеци и Мош. – Акциите се спроведоа на
Македонија

ВИДЕО: Затворен локалот „Мош“ кој работел во 23 часот, гостите вадени со полиција

Мери Јордановска
Полиција интервенирала во кафе-барот „Мош“ во центарот на Скопје, откако инспектори од Државниот пазарен инспекторат биле спречени да го затворат објектот, кој бил пријавен дека