moda

Магазин

Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на „Мекквин“ во Лондон

А1он
Светски познатата манекенка Наоми Кемпбел ја затвори ревијата на модната куќа „Александар Мекквин“ во „Тобако док“ во Лондон. Честа да ја претстави колекцијата „Мекквин“ за
Магазин

Модни ревии на македонски дизајнери, документарец, диџеј сетови и дегустација на македонски производи на Expo 30

А1он
По повод одбележување на 30 години независност на државата ќе се одржи EXPO.30, настан во организација на Боттега Евенти и поддржан од страна на Владата