„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Од:

Италијанската модна куќа „Џорџо Армани“ вчера ги откажа своите машки ревии во Милано и Париз поради загриженост за безбедноста на учесниците. Во соопштението се наведува дека компанијата жали за ваквите одлуки, но тие се донесени поради влошената состојба со коронавирусот во светот.

dobivaj vesti na viber

– Модните ревии се многу важни и незаменливи можности за претставување нови колекции, рече основачот на брендот и моден дизајнер Џорџо Армани, објаснувајќи дека безбедноста на учесниците, вработените и посетителите, е приоритет на неговата модна компанија.

Компанијата објави дека ќе ги откаже машките ревии на претстојните два настана во јануари.

Би можело да ве интересира

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска

Искинати „Гучи“ хулахопки за 153 евра

Ана Ололовска