„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Од:

Италијанската модна куќа „Џорџо Армани“ вчера ги откажа своите машки ревии во Милано и Париз поради загриженост за безбедноста на учесниците. Во соопштението се наведува дека компанијата жали за ваквите одлуки, но тие се донесени поради влошената состојба со коронавирусот во светот.

– Модните ревии се многу важни и незаменливи можности за претставување нови колекции, рече основачот на брендот и моден дизајнер Џорџо Армани, објаснувајќи дека безбедноста на учесниците, вработените и посетителите, е приоритет на неговата модна компанија.

Компанијата објави дека ќе ги откаже машките ревии на претстојните два настана во јануари.

Би можело да ве интересира

Најстилските парчиња од Fashion Group на намалување до -60%!

Една од најубавите жени на светот почина на 56-годишна возраст

Ана Ололовска

Колекцијата „Циклус“ на Мирјана Јосифоска инспирирана од боите на македонските носии

Ана Ололовска

Маја Кикириткова, Етник Шала и школата Скала го отворија Скопски моден фестивал

Ана Ололовска

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска