Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Од:

Манекенката Џенис Дикинсон која повеќе пати истакнувала дека е првиот супермодел во светот, неодамна се појави на отворањето на изложба во Лос Анџелес и повторно изненади многумина со својот изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janice Dickinson (@janicedickinson)

Нејзиното облекување на црвениот тепих беше во втор план, бидејќи јавноста повторно беше изненадена од нејзиното лице, покажувајќи нов изглед по повеќекратните естетски операции.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janice Dickinson (@janicedickinson)

66-годишната Џенис отсекогаш била многу отворена за пластичните операции, а во многу интервјуа открила дека го стегнала лицето, ги оперирала градите, го стегнала стомакот, правела липосукција и ставала ботокс, пишува Сан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janice Dickinson (@janicedickinson)

Манекенката се мажеше четири пати и има две деца. Во 2012 година се омажи за психијатарот Роберт Гернер. Пред шест години и беше дијагностициран рак на дојка, со кој успешно се избори.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Janice Dickinson (@janicedickinson)

Би можело да ве интересира

Најстилските парчиња од Fashion Group на намалување до -60%!

Една од најубавите жени на светот почина на 56-годишна возраст

Ана Ололовска

Колекцијата „Циклус“ на Мирјана Јосифоска инспирирана од боите на македонските носии

Ана Ололовска

Маја Кикириткова, Етник Шала и школата Скала го отворија Скопски моден фестивал

Ана Ололовска

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска