Почина Вирџил Абло, уметнички директор „Луј Витон“

Од:

Вирџил Абло, уметничкиот директор одговорен за машките колекции на модната куќа „Луј Витон“, почина на 41-годишна возраст. Веста за неговата смрт на Твитер ја објави компанијата сопственик на брендот – „ЛМВХ“.

dobivaj vesti na viber

– Сите сме шокирани од оваа страшна вест. Вирџил не само што беше брилијантен дизајнер и визионер, тој беше човек со прекрасна душа и огромно знаење!, рече директорот на „ЛМВХ“, Бернард Арно.

Во соопштението се вели дека Абло се борел со рак последниве неколку години.

Би можело да ве интересира

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска

Искинати „Гучи“ хулахопки за 153 евра

Ана Ололовска