Искинати „Гучи“ хулахопки за 153 евра

Од:

Додека повеќето жени обично веднаш ги фрлаат искинатите хулахопки, модниот бренд „Гучи“ одлучи истите скапо да ги наплаќа…

dobivaj vesti na viber

Луксузните модни брендови секогаш имаат „изненадување“ коешто кај дел од јавноста е предмет на потсмев, а понекогаш и кавги на интернет-просторот. Така, италијанската куќа „Гучи“ е препознатлива по својата многу импресивна естетика, но веќе некое време во својата понуда има искинати хулахопки кои чинат 173 долари (скоро 153 евра)…

Секако, „Црниот петок“ ги потсети сеирџиите на овој моден „бисер“… „Има будали кои го купуваат ова, а ’Гучи‘ се смее“, „Секое грне си наоѓа капаче“ – се само дел од коментарите за овој моден (не)успех.

Би можело да ве интересира

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска

Почина Вирџил Абло, уметнички директор „Луј Витон“

Катерина Павлова-Николовска