Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Од:

По Крокс влечките за кои многумина имаат мислење дека се нешто најгрдо што се појавило на пазарот на модата, сега се појавија и крокс чизми на кои многумина им го дадоа првото место по невкус.

Сепак чизмите веќе имаат обожаватели меѓу богаташите и познатите, а цената е планирана да биде 120 евра. Имаат сè што вообичаено има овој тип на обувки – каубојски мамузи, шерифска ѕвезда, врвки од имитација на кожа, па дури и имитација на крокодилска кожа, но, секако, и отвори за вентилација за стапалото да не се залепи за гумата.

Први во низата се Ријана, Џастин Бибер и Адам Сендлер. Тие најавија дека едвај го чекаат 23 октомври кога беше најавено дека чизмите ќе излезат во продажба. Сепак, тие добија голем број различни коментари на мрежите. Луѓето не престануваат да се расправаат. Додека едни веруваат дека „треба да се запре бизарната мода и дека некој треба да биде уапсен за такви модели“, алудирајќи на фактот дека чизмите се грозни, други пишуваат дека „би се венчале во чизми на Крокс бидејќи се моќни“.

Би можело да ве интересира

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

Ана Ололовска

Познат манекен изврши самоубиство: Скокнал од балконот на својот стан

Ана Ололовска