Ја исмеваа поради изгледот по породувањето: Адријана Лима брутално им одговори на критичарите со нова фотографија

Од:

Адријана Лима е на удар на критики откако на крајот на август минатата година стана мајка по трет пат.

Ја исмеваа поради изгледот по породувањето, кој драстично се разликува од претходно, а многумина веруваат дека таа „поправила“ нешто на лицето.

Познатата бразилска манекенка беше особено нападната по неодамнешните награди на ФИФА во Париз. Реакциите се сведени на заклучок дека повеќе не личи на себе. Сепак, една од најубавите жени на светот реши брутално да им одговори на дежурните критичари.

На новите фотографии кои ги објави на Инстаграм изгледа како старата Адријана. Oвој пат коментарите се многу попозитивни.

Би можело да ве интересира

Стоп на новата мода, некој треба да се уапси, доаѓаат најгрдите чизми

Предраг Петровиќ

Јапонија низ креации на македонски дизајнери – Алшар, Ивановски, Маригуча и Технолошкиот факултет со свои креации на Нихон-Џи 2.0

Ана Ололовска

Познатата манекенка се сликаше гола за Велигден: поради скандалозната фотографија ги исклучи коментарите, не можеше да ги поднесе навредите

Ана Ололовска

Поранешна манекенка колабираше на работа и почина – имаше само 25 години

Горан Наумовски

Најпознатите македонски модели блеснаа во комбинации од Fashion Group

Горан Наумовски

Познат манекен изврши самоубиство: Скокнал од балконот на својот стан

Ана Ололовска