Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Од:

Познатата актерка Зендаја често ја воодушевува публиката и модните критичари со комбинации на облека, а последната креација ги надмина сите очекувања.

dobivaj vesti na viber

За промоција на втората сезона од серијата „Еуфорија“, Зендаја избра ретро фустан стар 30 години, кој првпат имавме можност да го видиме на ревијата на Валентино, далечната 1992 година.

Црно-белите хоризонтални пруги, голите рамења и кројот налик на корсет ја истакнуваат витката линија, го издолжуваат телото и суптилно го истакнуваат струкот, а Зендеја тоа го претстави на многу софистициран начин.

Пред три децении овој модел го носеше познатата манекенка Линда Евангелиста, која тогаш беше црвенокоса, па актерката реши да стане црвенокоса за промоцијата на филмот, но во малку потемна нијанса.

Би можело да ве интересира

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска

Спектакуларна прослава на 100 години „Шанел бр. 5“

Ана Ололовска

Искинати „Гучи“ хулахопки за 153 евра

Ана Ололовска