mnt

Македонија

МНТ: Повредата на актерката Велјанова не е поврзана со техниката на сцената

А1он
Еден ден откако актерката Лилјана Велјанова се повреди во новиот објект на МНТ, од театарот пристигна реакција „Сакаме да дадеме демант по повод написите во
Македонија

Дали актерката Лилјана Велјанова е повредена заради проблеми со техниката во новиот МНТ?

А1он
Актерката Лилјана Велјанова, вчера попладне, била тешко повредена на проба на претстава, во новиот објект на МНТ. Неофицијално, таа паднала на модулите на сцената, повредувајќи
Македонија

Јорданка Ивановска – Јоци: Вo нoвиoт oбјект нa МНТ се случи несреќa сo тешки телесни пoвреди нa aктеркa за кој менаџментот молчи

А1он
Кoлеги oд пoртaлите и телевизиите, известете јa јaвнoстa. Вo текoт нa вчерaшниoт ден вo нoвиoт oбјект нa МНТ се случил несреќен случaј сo тешки телесни
Култура

Претставата „Ојстер“ на танцовиот театар од Тел Авив вечерва во МНТ

А1он
Светски реномираниот национален танцов театар од Тел Авив вечерва ќе гостува на сцената на Македонскиот народен театар со претстава „Ојстер“, во режија на Инбал Пинто
Култура

МНТ ќе ја одбележи годишнината од работата во новиот објект

А1он
По повод одбележувањето на една година од работата во новиот објект, Македонскиот народен театар (МНТ) денеска ќе приреди целодневна програма, во рамките на која ќе
Култура

МНТ во недела ќе ја одбележи годишнината од работата во новиот објект

А1он
По повод одбележувањето на една година од работата во новиот објект, Македонскиот народен театар (МНТ) во недела ќе приреди целодневна програма, во рамките на која