mk

Македонија

Пендаровски: Сите политички водства сме одговорни за масовното отселување на младите

А1он
Ја разбирам потребата за дадената изјава на Регионалниот младински лидерски форум во Нови Сад да биде врамена во дневни партиско-политички пресметки, но трендовите во целиот
Спорт

Македонија домаќин на репрезентациите на Полска, Португалија и Турција

А1он
Во просториите на Европската ракометна федерација ЕХФ во Виена денеска беа извлечени седумте квалификациски групи за Светското Јуниорско Првенство (до 21 година) што во јули