mile janakievski

Македонија

Условни казни за Јанакиески и членовите на комисијата кои ги купија кинеските автобуси, јавната набавка не ја спровеле правилно

Кристијан Ландов
Три условни казни досуди Кривичен суд за набавката на кинеските автобуси. Две години затвор ќе добијат обвинетите само доколку во наредните пет години го повторат
Македонија

(ВИДЕО) “Кинески автобуси”: Јанакиески и останатите признаа вина, Јанушев не разбра за што го гонат па рече дека е невин

Кристијан Ландов
Миле Јанакиески како ексминистер, Снежана Филиповска-Павлевска како претседателка на комисија за спроведување на јавна набавка и Јулијана Јанкуловска-Атанасова член на комисијата признаа вина дека ги
Македонија

Миле Јанакиески пуштен во домашен притвор

А1он
Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески вечерва од истражниот затвор „Скопје“ е спроведен во домашен притвор. Јанакиески беше приведен на 29 јуни по
Македонија

На денешното рочиште за „Титаник“ преслушани вкупно 117 „бомби“

Вкупно 117 „бомби“ денеска беа преслушани во Кривичниот суд во Скопје на рочиштето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Во најголем дел во разговорите