mihail garevski

Видео Македонија СКЕН

(ВИДЕО) Мостот кај Ист Гејт – сите детали од лице место – А1он со екипата која ја проценува штетата

Анита Петровска Рајковиќ
Тешко санација и целосно пуштање на мостот додека Топлификација не ги тргне цевките – Проблем е да се стаса до средина за да се види
Македонија

Гаревски: Главниот удар помина, регистрирани се 40 помали земјотреси кои укажуваат дека раседот се смирува

Маја Илиевска-Пачемска
Серија мали потреси се сосема очекувани по синоќешниот земјотрес со магнитуда од 5,4 степени според Рихтер кој се почувствува на територијата на цела држава, но
Македонија

Гаревски: За месец и пол ќе се смири тлото околу Маврово, земјотресите ќе престанат, но следуваат уште афтершокови

Маја Илиевска-Пачемска
За месец до месец и пол тлото во регионот околу Маврово ќе се смири и повторувачките земјотреси ќе престанат, вели за „А1он“ професорот Михаил Гаревски,
Македонија

Гаревски: Афтершокови се очекувани, земјотресот не е поврзан со полнењето на Мавровското Езеро

Маја Илиевска-Пачемска
Земјотресот од пет степени според Рихтервата скала, кој рано утрово се почувствува во земјава е нормална сеизмичка активност на раседот Дебар – Елбасан, а нови потреси,