mesi

Спорт

Поради повреда неизвесен настапот на Меси во аргентинската репрезентација

А1он
Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, неизвесен е за натпреварите на неговата репрезентација Аргентина, против Уругвај и Венецуела во квалификациите за Светското првенство во 2018 година.
Спорт

Меси поради повреда го пропушта куп дуелот со Атлетик

А1он
Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси поради повредата добиена на натпреварот против Атлетик Билбао, нема да настапи на дуелот на истите ривали закажан за в среда
Спорт

Меси за камен-темелник заработи три и пол милиони евра

А1он
Еден од најдобрите светски фудбалери Лионел Меси за патувањето во Габон каде присуствуваше на поставување камен-темелник на стадион заработи 3,5 милиони евра, тврди францускиот весник
Спорт

Меси може да го пропушти стартот на групната фаза од Лигата на шампионите

А1он
Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси се соочува со пропуштање на првиот натпревар на неговиот клуб Барселона во новата сезона од Лигата на шампионите. Аргентинецот и