marino

Македонија

Во скопско Марино приведен бегалец од струмичкиот затвор

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен бегалец од струмичкиот затвор. „На 05.10.2021 во 17 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги во
Македонија

Двајца браќа под истрага за нанесување тешка телесна повреда

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајца браќа, од кои за едниот постои основано сомнение дека сторил кривично дело –