Во скопско Марино приведен бегалец од струмичкиот затвор

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е приведен бегалец од струмичкиот затвор.

„На 05.10.2021 во 17 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги во с.Марино, скопско го лишија од слобода Т. П. (41) од Штип, кој бил баран по потерница од Основен суд Штип за доиздржување затворска казна во врска со чл.215 од КЗ на РСМ (неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсори), а кој избегал претходно од Затвор Струмица, а за доиздржување има уште 2 години, 6 месеци и 15 дена.Лицето ќе биде предадено на казнено поправната установа“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Пожар во автобус на ЈСП во Аеродром

А1он

Спасовски на средба со Македонскиот полициски синдикат: Се планира зголемување на платите за 5%

А1он

Подобрени условите во прилепскиот затвор, отворено детско катче за посети на децата на осудените

А1он

Маж од Форино обвинет за тргување со хероин и метадон

А1он

Гостиварец се обидел да го задави својот татко

А1он

Интервентна единица приведе лице барано за издржување мерка притвор

Ана Ололовска