makedonija

Македонија

На Дебарско Езеро одржано државното првенство во веслање

А1он
Во организација на Веслачката федерација на Македонија, во водите на Дебарското Езеро, вчера се одржа 22-то државно превенство во веслање. На првенството учествуваа веслачките клубови
Македонија

(ФОТО) Струмица: Со автометачка до поголема чистота во градот

А1он
Јавното претпријатие за комунални дејности „Комуналец“ од денеска во погон го пушти возилото наречено автометачка со која ќе се чистат улиците во поширокото градско подрачје.
Македонија

Груевски и Заев на средба за деблокирање на ад-хок Комисијата

А1он
Премиерот Никола Груевски и лидерот на СДСМ Зоран Заев, во обид да ја одблокираат Комисијата за собраниските настани на 24 декември, денеска ќе се сретнат
Македонија

Во Министерството за земјоделство средба со винарите

А1он
Квалитетот на годинашното грозје, планираните количини за откуп и цените, беа само дел од темите на денешниот работен состанок во Министерството за земјоделство, шумарство и
Македонија

Емил Димитриев: Македонија има традиција во градењето квалитетни воени лидери

А1он
Во 2008 година првпат Воената академија стана придружна членка на Универзитетот – Гоце Делчев од Штип. Првпат воведовме издавање цивилни – универзитетски дипломи, покрај произведувањето
Македонија

Грчките гранични служби вратиле Македонец со американски пасош

А1он
Грчките гранични служби задржале, а потоа вратиле Македонец, кој има и американско државјанство од границата. Оставени без било какво образложение или можност да се обратат
Македонија

ФОТО: По две и пол години, жителите на Ногаевци добија мост

А1он
Селото Ногаевци го доби мостот кој ги поврзува со цивилизацијата, после две и пол години откако надојдениот Вардар го урна мостот, пренесува Дума.мк. Изолација и