ljubljana

Регион

ВИДЕО: Со ножеви ги нападна полицајците во центарот на Љубљана, беше совладан од специјалци

А1он
Во центарот на Љубљана, кај Баварската палата, полицајци на специјалната единица онеспособија маж кој во рацете имаше два ножа. Според снимката, полицијата со електрошокер се
Свет

Детали за двојното убиство во Љубљана: Душан ги застрела Рајко и Роберт по расправија за пари

А1он
Полицијата во Словенија се уште ги истражува мотивите за двојното убиство и самоубиството што се случи вчера во попладневните часови во Љубљана. Истражителите се сомневаат
Свет

(ВИДЕО) Нови детали за убиството во Љубљана: Убиените двајца мажи наводно му должеле пари на убиецот

А1он
Час откако словенечките медиуми известија дека во центарот на Љубљана две лица се загинати, уследија нови информации според кои пукањето се случило во кафуле, а
Регион

Како „паднаа“ руските шпиони во Словенија: Изнајмиле канцеларија, лажеле дека се занимаваат со антиквитети

А1он
Словенечката агенција за разузнавање и безбедност заедно со полицијата приведе двајца странци кои се осомничени дека шпионирале за Русија. Како што се испостави, тие изнајмиле
Регион

ВИДЕО: Љубљана под вода, силно невреме направи хаос во градот

А1он
Силно невреме синоќа ја зафати Словенија и поплави повеќе од 500 згради само во Љубљана. Дежурните служби имале повеќе од 2.700 повици од граѓани во
Македонија

Авиони од Љубљана и Минхен се очекуваат денес, 1082 дојдени од странство се веќе во државен карантин

Маја Илиевска-Пачемска
Два авиона, од Љубљана и Минхен, со наши државјани од се очекува денес да пристигнат во земјава, извести техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.
Регион

Поранешното раководство на “Хипо Алпе Адрија Груп” осудено од шест до осум години затвор

А1он
Поранешното финансиско раковоствто на „Хипо Алпе Адрија Груп” е прогласено за виновно за делото перење на пари и злоупотреба на службената положба и Сенатот на