lidl

Економија

Димитриевски: Лидл е најголемата инвестиција во Куманово, се очекуваат над 150 вработувања во општината

А1он
На површина од 63.000 метри квадратни метри и со очекувано вработување на над 150 лица, Општина Куманово ја доби до сега најголемата инвестиција која ќе
Економија

Почна изградба на логистичко-дистрибутивен центар „Лидл“

А1он
Почна изградбата на логистичкиот и дистрибутивен центар „Лидл“ во индустриската зона Речица во Куманово. Инвестицијата е 80 милиони евра и ќе отвори повеќе од 150
Македонија

Ковачевски: Македонија станува дел од „Лидл“ семејството

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на одбележувањето на подготвителните активности за изградба на Лидл логистички и дистрибутивен центар во
Економија

„Лидл“ ги почнува активностите за изградба на логистички и дистрибутивен центар во индустриската зона „Речица“

А1он
Во индустриската зона „Речица“ кај Куманово денеска ќе биде претставена најголемата инвестиција на меѓународниот малопродажен синџир „Лидл“ во Северна Македонија. Станува збор за подготвителни активности
Економија

Заев со менаџментот на „Лидл“: Германската инвестиција ќе ја стимулира домашната економија

А1он
Премиерот Зоран Заев, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов одржаа состанок во Владата со менаџментот на германската