lideri

Македонија

Ахмети остана сам на средбата во хотел „Парк“, не дојдоа ниту од една партија од албанскиот блок

Габриела Димковиќ-Мишевска
На закажаната средба на партиите од албанскиот блок на иницијатива на ДУИ, се појави само Али Ахмети. Како што рече лидерот на партијата на брифингот
Регион

Балканските лидери се договорија да работат на економското закрепнување од кризата

А1он
Лидерите на Западнобалканската шесторка ветија дека ќе ги олеснат и промовираат конкретните чекори кон регионален економски развој, со цел да го охрабрат економското закрепнување по
Македонија

Истекува конкурсот за Школата за млади лидери на претседателот Иванов за 2018

А1он
Конкурсот за деветтата Меѓународна обука за млади лидери, што под покровителство на претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ќе се одржи од 20 август до
Свет

Годишен самит на лидерите од Југоисточна Европа

А1он
Зајакнувањето на меѓусебната доверба и посветеноста на стабилноста и европските вредности ќе бидат главни теми на средбата на претседателите на земјите од Југоистична Европа опфатени
Македонија

Партиските лидери на нова средба за излез од кризата

А1он
Лидерите на четирите најголеми партии во Македонија Никола Груевски од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев од СДСМ, Али Ахмети од ДУИ и Медуха Тачи денеска во Скопје ќе одржат