lidem

Македонија

ЛДП: Младите либерали ги предизвикаа врсниците да направат маска и да се заштитат од Ковид-19

А1он
„Останете безбедни, останете позитивни“ е пораката на Димитар, Катерина, Андреа, Теодора Мила, Јелена, Мартин, Деспина, Кристина, кои се членови на Либерално демократската младина. Со тоа
Македонија

Зајкова до Стоилковски: Не на груевистичкиот, шовинистички и крајно мизерен однос кон жените!

А1он
Претседателката на Лидем, Моника Зајкова, реагира на примитивниот и вулгарен речник, навредите за новата министерка за финансии, која е наречена од портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, „Нина
Македонија

ЛиДеМ: Младите се ЗА просперитетна иднина овде во Република Македонија

А1он
„Младите се ЗА прогресивно општество!!! Младите се ЗА подобра сегашност и просперитетна иднина овде во Р. Македонија. Младите се ЗА европска Македонија. Затоа ние младите
Македонија

ЛиДеМ: Повеќе Канцеларии за млади, повеќе проекти, повеќе млади во Македонија

А1он
Од 2000. година Либерално-демократската младина(ЛиДеМ) го одбележува Меѓународниот ден на младите заедно со своите пријатели и колеги од Светската федерација на либерална младина и Европските
Македонија

Моника Зајкова: Тажно е што кадрите на Груевски, се обидуваат да го „вадат од кал” својот поранешен лидер

А1он
Актуелниот претседател на Комисијата за заштита од дискриминација Александар Даштевски, инаку познат како експерт кој ги бранеше политиките на Груевски, по 5 месеци одговори дека
Македонија

ЛиДеМ со поддршка сите лице слободно да ја изразат својата сексуална ориентација и родова припадност

А1он
„По повод 17 мај, меѓународниот ден против хомофобија, трансфобија и бифобија Либерално демократската младина дава поддршка на сите лица слободно да ја изразат својата сексуална
Македонија

Зајкова: Никој не смее да биде осудуван доколку поседува одредена количина канабис за лична употреба

А1он
Претседателката на ЛиДеМ, Моника Зајкова излезе со став за декриминализација на канабисот . Таа вели дека секој има право на сопствен избор, и не смее
Македонија

Младината на ЛДП го осуди апсењето на девојката со канабис

А1он
„Либерално Демократската Младина најостро го осудува настанот во кој беше приведена девојката во Скопје после нејзиното уживање на канабисот. Сметаме дека основните човековите слободи и
Македонија

(ВИДЕО) ЛИДЕМ: Субвенционирање студентски оброк и стручна литература

А1он
„Либерално – демократската младина активно се вклучува во проектот „Субвенционирање студентски оброк и други студентски потреби“, што Владата го усвои на крајот на месец јануари