lice v lice

Култура

Ракометари и продавачи на „Лице в лице“ заедно ја одбележуваат Меѓународната недела на продавачи на уличен печат

А1он
Ракометарите од Македонската ракометна супер лига членови на „Вардар“, „Металург“, „Пролет“ и „Прилеп“ неделава ќе им бидат главна поддршка на продавачите на единственото улично списание
Македонија

Промоција на видео „Да се обидеме и вака“ посветено на образовниот процес

А1он
Списанието за одржлив развој „Лице в лице“, денеска на својата фејсбук-страница промовира видео насловено „Да се обидеме и вака“ посфетено на развојот и трансформацијата на образовниот процес.
Култура

Промовирано најновото издание на списанието „Лице в лице“

А1он
Излезе од печат најновото издание на списанието за одржлив развој „Лице в лице“ посветено на тема Потенцијалите на руралниот развој. Списанието беше промовирано во струшкото
Култура

Онлајн настан „Лице в лице со новата Земја – соочување“: Каква иднина ќе имаме зависи од нас

А1он
Одговорноста за општествени промени е кај граѓанинот, во неговите вредности, ставови и во неговиот раст, беше заклучено меѓу другото, на онлајн настанот „Лице в лице
Македонија

Пендаровски се сретна со продавачи на уличното списание „Лице в лице“

А1он
Шефот на државата Стево Пендаровски денеска во претседателслата канцеларијата “Млади Хаб” се сретна со продавачите на единственото улично списание за одржлив развој „Лице в лице“,
Македонија

Пратениците Морачанин и Ибраимоски работеа заедно со продавачите на „Лице в лице“

А1он
Пратениците Маја Морачанин и Самка Ибраимоски денеска заедно со продавачите на „Лице в лице“ на граѓаните низ центарот на Скопје им го понудија најновото издание
Македонија

Писателката Јагода Михајловска Георгиева и продавачите на „Лице в лице“ во заедничка акција

А1он
Продавачите на „Лице в лице“, денеска, во придружба на писателката Јагода Михајловска Георгиева, овогодишна добитничка на наградата „Стале Попов“ од Друштвото на писателите на Македонија,
Македонија

Продавачите на „Лице в лице“ на средба со пратениците: Ја движам промената, читам „Лице в лице“

А1он
Поттик, почит и честитки за нивната работа, добија продавачите на уличното списание „Лице в лице“ на денешната средба со дел од пратениците во Собранието на