kriva-palanka

Македонија

(ВИДЕО) Насилникот со хебла е познат деликвент и вработен од градоначалникот на Крива Паланка

А1он
По настанот кој ги револтираше жителите на Крива Паланка, кога 31-годишниот Д.Н. со хебла претепал двајца свои сограѓани. се јавија неколкумина граѓани. Д.Н. започнал кавка
Македонија

Блиските луѓе на градоначалникот на Крива Паланка се над законот ?

А1он
Во редакцијата на А1он пристигна реакција од дел од жителите  на Крива Паланка. „Со самото доаѓање на зимата и паѓањето на првиот снег, во Крива
Македонија

Градоначалникот на Крива Паланка ја губи поддршката и од своите советници !?

А1он
Непристоен предлог или гаф на градоначалникот, вака од широката кривопаланечка јавност беше оценет предлогот кој на последната седница на Советот на општина Крива Паланка до
Македонија

Крвава „Комитска вечер“ во Крива Паланка

А1он
Внатрешна контрола на МВР расчистува случај на инволвираност на полицајци во физичка пресметка на „Комитска вечер“ во Крива Паланка од изминатиот викенд, oваа информација, како