kovid merki

Економија

Околу 23 милиони евра ќе не чини тоа што државата нема контрола како се враќаат парите од ковид-мерките

Орце Костов
Државата не предвидела како ќе го контролира враќањето на доделените средства за финансиска поддршка на работодавачите и физичките лица за време на пандемијата , а
Македонија

Во Струмица протест против ковид мерките

А1он
Под мотото „Слобода и правда” граѓаните од Струмица кои се против ковид мерките денеска повторно излегоа на протестен караван со патнички возила и вклучени сирени.
Македонија

Туристички водичи, организатори на настани, фитнес центри, одморалишта и игротеки ќе добијат парична помош од Владата

А1он
Владата на денешната редовна 86-та седница го разгледа извештајот за спроведениот јавен повик за финансиска поддршка на лиценцирани туристички водичи и донесе одлука да се