kosarka srbija

Спорт

Ѓорѓевиќ ја напушта репрезентацијата на Србија

А1он
Селекторот на кошаркарската репрезентација на Србија, Александар Ѓорѓевиќ, денеска објави дека ја напушта клупата на националниот тим. „Да, така е, јас си заминувам“, соопшти Ѓорѓевиќ
Спорт

Бјелица по поразот: Се извинувам на моите сограѓани и на татковината

А1он
Србија загуби од Аргентина со 87-97 и беше елиминирана во четвртфиналето на Светското првенство во кошарка во Кина. Момчињата на Саша Ѓорѓевиќ беа надиграни на
Спорт

Кузмиќ во наредните 48 часа ќе биде во вештачка кома

А1он
Новинарот Зоран Шаренац објави нови податоци за степенот на повредата и здравствена состојба на Огњен Кузмиќ. Тој, исто така, објави фотографија од уништениот автомобил во
Спорт

Центарот на Црвена звезда, Кузмиќ тешко повреден во сообраќајна несреќа

А1он
Српскиот кошаркарски репрезентативец и центар на Црвена звезда, Огњен Кузмиќ доживеа сообраќајна несреќа утринава, соопштија „црвено-белите“. „Црвена звезда со жалење ја информира српската кошаркарска јавност
Спорт

ВИДЕО: Синот на министерот за внатрешни работи на Црна Гора ги плукаше кошаркарите на Црвена ѕвезда

А1он
Амар Нухоџиќ, син на министерот за внатрешни работи во Владата на Црна Гора, Мевлудин Нухоџиќ, ги плукаше играчите на Црвена ѕвезда при влегувањето на теренот