kosarka sp

Спорт

Шпанија со проверени кошаркари гостува во Скопје

А1он
Селекторот на светскиот првак Шпанија, Серџо Скариоло, го објави потесниот список со 16 кошаркари за гостувањето идниот петок во Скопје во рамки на мундијалските квалификации.
Спорт

Мундобаскет 2023 година ќе се одржи од 25 август до 10 септември

А1он
Светската кошаркарска федерација ги објави датумите за Светското првенство во 2023 година. Турнирот ќе се одржи од 25 август до 10 септември, според официјалната веб-страница
Спорт

Бјелица по поразот: Се извинувам на моите сограѓани и на татковината

А1он
Србија загуби од Аргентина со 87-97 и беше елиминирана во четвртфиналето на Светското првенство во кошарка во Кина. Момчињата на Саша Ѓорѓевиќ беа надиграни на