konsenzus

Македонија

(ВИДЕО) Возачките со старото име ќе важат до крајот на оваа година: Политичките партии постигнаа консензус

Орце Костов
Собранието ја почна расправата за измените на законот за безбедност во сообраќајот со кои возачките дозволи со старото уставно име треба да важат до крајот
Македонија

Димитров: Има комуникација за постигнување консензус за датум за избори

А1он
„Нема најава за нова лидерска средба за датум за избори. Но, може да се каже дека има комуникација и се вложуваат напори да се постигне