kirbi

Свет

САД: Испративме писмено предупредување на Русија за нападот во Москва, вмешаноста на Украина е глупост

А1он
Советникот за национална безбедност на Белата куќа, контраадмирал Џон Кирби, денеска изјави дека САД испратиле писмено предупредување на руските безбедносни служби за напад на екстремисти
Регион

Кирби: Ситуацијата со Косово е поврзана со танцот на Курти и Вучиќ, договорот за ЗСО е постигнат одамна

А1он
Сегашната ситуација потсетува на танцот на Курти и Вучиќ, едниот вели дека ќе направи нешто, а другиот прави и на крајот и двајцата се повлекуваат.