kim dzong un

Свет

(ВИДЕО) Ким Џонг Ун плачејќи ги повика жените да раѓаат повеќе деца за доброто на партијата

А1он
Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун се расплака на неодамнешната средба со жените, каде повика на напори за борба против опаѓањето на наталитетот во земјата. На
Свет

Ким Џонг-ун патува за Русија со специјален воз

А1он
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун се чини дека е упатен за Русија на самит со претседателот Владимир Путин, објави јужнокорејскиот информативен канал YTN, цитирајќи неименуван владин
Свет

Ким Џонг-ун ја понесе својата ќерка на лансирање проектил

А1он
Татко и ќерка шетаат рака под рака покрај оружје за масовно уништување. Ова го покажа Северна Кореја на светот во саботата кога државните медиуми ги
Свет

Америка ја обвини Северна Кореја: Тајно испорачува гранати на Русија

А1он
САД имаат информации кои укажуваат дека Северна Кореја тајно и снабдува на Русија значителен број артилериски гранати, изјави вчера портпаролот на Советот за национална безбедност
Свет

Ким Џонг Ун во бел костум го надгледува лансирањето на опасни проектили: „Ова е предупредување за непријателите“

А1он
Ким Џонг Ун го гледаше лансирањето на два балтички проектили „од првиот ред“ во бел костум, што многумина го сметаат за симболичен потег. Ова беше
Свет

Ким Џонг-ун неодамна прогласи победа над короната, сега се сомнева дека имаат нови инфекции

А1он
Северна Кореја објави дека открила четири сомнителни случаи на коронавирус во пограничната област со Кина, две недели откако лидерот Ким Џонг-ун прогласи победа над Ковид-19.
Свет

За разлика од Трамп, Бајден нема намера да се среќава со Ким Џонг-ун

А1он
Американскиот претседател Џо Бајден нема намера да се сретне со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, изјави портпаролката на Белата куќа, Џен Псаки. На прашањето дали дипломатскиот
Свет

Ким најави подобрување на односите на Северна Кореја со светот

А1он
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска, на третиот ден од Конгресот на Работничката партија на Северна Корејка, изјави дека е неопходно земјата значително да ги подобри
Свет

ВИДЕО: Северна Кореја на утрешната воена парада се очекува да претстави ново моќно оружје

А1он
Во сабота по повод 75-годишнината од основањето на владејачката Работничка партија најверојатно ќе се оддржи традиционалната воена парада во Пјонгјанг, Северна Кореја. „Подготовките за парадата