kim dzong un

Свет

Јужнокорејскиот советник за надворешни работи тврди дека Ким Џонг-ун е жив

А1он
Советникот на јужнокорејскиот претседател, Мун Џае Ин за надворешна политика, Чунг ин Мун изјави дека севернокорејскиот лидер, Ким Џонг Ун е жив и здрав и
Свет

Ким: Последиците од коронавирусот ќе бидат сериозни доколку вирусот се прошири

А1он
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека ќе има „сериозни последици“ доколку коронавирусот се прошири низ земјата и повика на позасилена заштита и спроведување на силни
Свет

Трамп: Ким рече дека по завршувањето на воената вежба ќе престанат и ракетните проби

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун му рекол дека ракетните тестови ќе престанат откако ќе завршат здружените вежби САД-Јужна Кореја.
Свет

Прикажан документарен филм кој го воздигнува самитот Ким – Трамп

А1он
Севернокорејската државна телевизија прикажа документарен филм кој ја велича неодамнешната посета на својот лидер Ким Џонг-ун на Виетнам, но изоставени се неуспешните нуклеарни преговори со
Свет

КЦНА: Ким и Трамп ќе ги продолжат продуктивните разговори

А1он
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и претседателот на САД, Доналд Трамп одлучија да ги продолжат продуктивните разговори со цел решавање на проблемите, за кои дискутираа на
Свет

Севернокорејско МНР: Пјонгјанг даде „реален предлог“ на средбата

А1он
Северна Кореја за време на средбата меѓу претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун предложи да го демонтира својот нуклеарен комплекс Јонбон
Свет

Трамп: Му верувам на Ким дека нема никаква врска со смртта на студентот

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп не мисли дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун бил вмешан во смртта на американскиот студент Ото Вормбир, кој почина откако отслужи затворска
Свет

Помпео: Трамп сам одлучи да не потпишува договор со Ким

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп лично одлучи да не потпишува договор со Северна Кореја за време на средбата со Ким Џонг-ун, изјави денеска државниот секретар на